Pokój jadalniany

Lokalizacja: Gliwice
Powierzchnia: 20 m²
Data: 2020
Zakres: projekt kompleksowy pomieszczenia
Projekt: Mirella Pawliczek

 

Projekt pokoju jadalnianego, w którym znajduje się duży stół 160x90 z dwoma dostawkami po 50 cm każda. Pomieszczenie zostało przystosowane do przyjmowania większej ilości gości, którzy nie mieszczą się w jadalni, a przy okazji pełni funkcję garderoby domowników. Projekt został w pełni zrealizowany, głównym założeniem było stworzenie miejsca do przechowywania, a także odświeżenie już nieco przestarzałego wnętrza.

Pokój przeszedł istną metamorfozę. Zrezygnowano z PRL-owskiej meblościanki pokrytej politurą, na rzecz funkcjonalnej szafy na wymiar. Aby optycznie powiększyć przestrzeń zastosowano przesuwne fronty z lustra, na którym pojawiły się delikatne szprosy nadające wnętrzu indywidualny charakter. Pozornie duży mebel na całą ścianę sprawia wrażenie, jakby zupełnie nie istniał. Pomieszczenie utrzymane jest w szarej tonacji, natomiast naturalne drewno, które pokrywa meble oraz podłogę skutecznie wprowadza ciepłą, domową atmosferę. Klimat wnętrza doskonale podkreślają zasłony- oprócz wizualnego aspektu, warto pamiętać, że wpływają również na akustykę. W tym przypadku istotne jest, aby dobrze tłumić dźwięki. 

Inwestorzy zyskali nowoczesną, przytulną przestrzeń do przyjmowania gości, a wygodne krzesła tapicerowane zachęcają do wielogodzinnych przyjęć przy stole. Wnętrze idealnie komponuje się z pozostałymi pomieszczeniami tworząc spójną całość.