Kancelaria adwokacka w Zabrzu

Lokalizacja: Zabrze
Powierzchnia: 140 m²
Data: 2023
Zakres: projekt kompleksowy
Projekt: Mirella Pawliczek

 

Wychodząc na przeciw oczekiwaniu moich Klientów stworzyłam projekt nowoczesnej kancelarii adwokackiej w nowo powstałym biurowcu, w Zabrzu. To wyjątkowy projekt, ponieważ do tej pory współpracowałam z Klientami indywidualnymi, a to pierwszy kontakt z Klientem biznesowym. Myśląc o kancelarii adwokackiej zwykle wyobraźnia prowadzi nas w kamieniczne klimaty, z antykami we wnętrzach, sprawiając wrażenie konserwatyzmu i sztywnego trzymania się zasad, ale tym razem jest zupełnie inaczej.

Wychodząc poza schemat i korzystając z zaufania Inwestora, stworzyłam nowoczesne biuro łączące elegancję oraz prostotę z funkcjonalnością. To jedno z tych miejsc w których od wejścia czujemy przyjemną atmosferę, ale też dostrzegamy profesjonalizm na najwyższym poziomie i o to właśnie chodzi! Właścicielem kancelarii jest radca prawny z wieloletnim doświadczeniem, a więc człowiek zorganizowany, z wysokim poczuciem estetyki oraz rzetelny.

Po ustaleniu potrzeb wszystkich użytkowników zdecydowałam się stworzyć bazę, która w przyszłości pozwoli na wprowadzenie zmian. Szarobeżowa wykładzina w połączeniu z oświetleniem akustycznym świetnie wytłumiają pomieszczenia i niwelują pogłos. Czarny sufit dodaje charakteru, a przy okazji ukrywa natynkową instalację, która miejscowo została przesłonięta sufitem rastrowym, na specjalne życzenie Inwestora w kolorze stalowym czyli RAL7037. Kolor szary i czarny dzielą białe ściany, doskonale rozświetlające wnętrze, nadające przestronności. Na suficie pojawiły się wiszące szynoprzewody, które umożliwiają ewentualne zmiany w układzie mebli, bez ryzyka, że niektóre obszary będą słabo doświetlone, gdyż wystarczy jedynie przesunąć reflektor i gotowe. Dzięki świadomej decyzji Inwestora w całym biurze pojawiły się oprawy wysokiej jakości, pozytywnie wpływające na komfort pracy. Poprzez zastosowanie odpowiedniego kąta świecenia podkreśliłam miejsca pracy lub spotkań, oddzielając je od ciągów komunikacyjnych. Zabieg niewidoczny na pierwszy rzut oka ale poprawiający ergonomię w znacznym stopniu. Aby ograniczyć nadmiar promieni słonecznych w oknach pojawiły się aluminiowe żaluzje o szerokości lameli 50 mm- praktyczne i estetyczne rozwiązanie.

Sekretariat, jako centralny punkt kancelarii zyskał nową zabudowę meblową na wymiar z laminatu drewnopodobnego w ciepłym odcieniu. Skrajny front drzwiowy łączy się ze ścianą pionowymi lamelami, które nawiązują do pozostałych lokali w biurowcu. Dla Inwestora istotne było, aby jego kancelaria została utrzymana w stylu obiektu i tym samym stworzyć przyjemne dla oka otoczenie. Lamele częściowo nachodzą na kwiecistą tapetę wprowadzającą element spokoju i harmonii do wnętrza. Jest miłym akcentem towarzyszącym w codziennej pracy. Nawiązując do zabudowy meblowej warto wspomnieć, że oprócz oczywistej funkcji przechowywania, pełni ona funkcję mini aneksu kuchennego, gdyż pełnowymiarowa kuchnia znajduje się w części wspólnej biurowca. Najistotniejsze było, aby pomieściła lodówkę podblatową oraz ekspres ciśnieniowy do kawy.

projekt wnetrza sekretariatu kancelarii adwokackiej

Głównym problemem Klienta był odpowiedni układ funkcjonalny z podziałem pomieszczeń i miejscem na wszystkie istniejące meble oraz sprzęty, które chciał ponownie wykorzystać. Dlatego zgłosił się do mnie po projekt zapewniający przyjazne środowisko pracy. W czasie, kiedy pomagał swoim Klientom w kwestiach prawnych, ja dopilnowałam, aby projekt spełnił oczekiwania i został zrealizowany zgodnie z założonym planem. Już wkrótce podzielę się zdjęciami realizacji, a teraz uwierzcie, że jest pięknie. Jeśli i Ty nie masz pomysłu na swoje wnętrze lub wydaje Ci się, że przestrzeń daje mało możliwości wykonaj ten pierwszy, najważniejszy krok i skontaktuj się ze mną telefonicznie, bądź mailowo: pracownia@morell.pl
Po wcześniejszym uzgodnieniu dojeżdżam pod każdy wskazany adres w Polsce. Zrealizuj swoje marzenie o funkcjonalnym wnętrzu i zamów projekt

sekretariat z kwiecista tapeta

sala konferencyjna z akustycznymi kinkietami

nowoczesna monochromatyczna sala konferencyjna

ponadczasowe wnetrze biurowe

projekt przestrzeni biurowej z wykorzystaniem istniejacych mebli

pomieszczenie biurowe sufity rastrowe szynoprzewod

jasny korytarz w biurze widoczna instalacja czarny sufit

projekt wnetrz ponadczasowej kancelarii adwokackiej

ergonomiczne oswietlenie przestrzeni biurowej zabrze

nowoczesne biuro z szarobezowa wykladzina