Prezentowany projekt w trakcie realizacji stanowi wizualizację wnętrza domu w Siemianowicach Śląskich. Budynek jest bliźniakiem na nowym osiedlu deweloperskim. Klienci to młoda para, którą wyróżniają nowoczesność i wysokie poczucie estetyki.
Projekt nowoczesnego domu obejmuje następujące pomieszczenia: wiatrołap, jadalnię, salon, kuchnię i toaletę na parterze oraz przedpokój, łazienkę, pokój gościnny (wyłączony z projektu), garderobę i sypialnię na piętrze. Dominujące kolory to biel skontrastowana z czernią, przełamane dodatkami w kolorze ciepłej szarości oraz khaki.
Style industrialny i loftowy to największe inspiracje klientów, którzy doskonale wiedzą, czego oczekują od każdego pomieszczenia. Zaplanowana przestrzeń ma być nie tylko elegancka w swej prostocie i przyjemna dla oka, ale także w pełni użytkowa i ergonomiczna. Dla pary klientów istotna jest codzienna rutyna oraz związane z nią nawyki – rozmieszczenie poszczególnych elementów musi być intuicyjne.
W projekcie domu nowoczesnego dominują kształty o ostrych krawędziach (szafki kuchenne, wstawki na ścianach, blaty). Wywoływane przez nie poczucie przytłoczenia i pewnej agresywności pomieszczenia znacznie łagodzą zaokrąglone kształty foteli i krzeseł w salonie oraz łagodne wykończenie armatury.
Zastosowanie światła w ciepłych odcieniach pozwala dodać pomieszczeniom przytulnej atmosfery poprzez przełamanie kontrastu między bielą oraz czernią. Światło w ulubionej barwie klienta, 2700K, dzięki ciepłym tonom pozwala się zrelaksować i sprzyja atmosferze. Dodatkowym atutem takiego oświetlenia jest to, że ciepłe barwy światła nie zaburzają rytmu dobowego mieszkańców, pozwalając na pełną regenerację podczas odpoczynku.
Dzięki prostocie wnętrz i gładkości powierzchni dom łatwo posprzątać. Brak zbędnego umeblowania oraz zabudowa meblowa na wymiar umożliwiają domownikom w pełni optymalnie wykorzystać całą przestrzeń, bez ryzyka zagracenia przestrzeni rzeczami, które nie znalazły dla siebie miejsca.
Najciekawszymi rozwiązaniami projektu domu industrialnego są: wnęka pod schodami przekształcona w wysuwany schowek, ażurowa ścianka z blachy perforowanej podświetlana ledem w toalecie na parterze oraz praktyczna zabudowa pralki oraz suszarki, z przestrzenią na chemię gospodarczą. Wyróżniają się tu także witryna z ryflowanym szkłem łącząca kuchnię i jadalnię (szkło to pojawia się także w łazience na piętrze, jako ścianka prysznicowa w czarnym okuciu) oraz ściana klatki schodowej dekorowana starą ciętą cegłą.
Jako architekt wnętrz dążę do pełnego zadowolenia swoich Klientów, dlatego w trakcie tworzenia projektu kompleksowego wnętrz domu w Siemianowicach Śląskich powstało kilka koncepcji pomieszczeń. Niektóre z nich prezentuję poniżej, natomiast cały przebieg procesu projektowego, jak również proponowane warianty można obserwować w mediach społecznościowych pracowni MORELL- do czego bardzo zachęcam.