FAQ

Dlaczego warto zlecić projekt domu architektowi wnętrz?
Jak wygląda współpraca z architektem wnętrz?
Kiedy otrzymam projekt wnętrz?
Nie wiem jaki lubię styl.
Czy cena za projekt pojedynczego pomieszczenia jest stała niezależnie od jego wielkości?
Dlaczego warto zlecić projekt domu architektowi wnętrz?

Często zdarza się tak, że klienci mają w głowie obraz wymarzonego domu, ale nie potrafią powołać go do życia. Jako architektka wnętrz cały czas obcuję z różnymi projektami i osobami, dzięki czemu na bieżąco zdobywam doświadczenie umożliwiające mi dokładną realizację Twoich oczekiwań i planów, nawet jeśli w Twojej głowie znajdują się bardzo ogólne obrazy wymarzonego domu lub pojedynczego pomieszczenia. Współpraca ze mną w roli architektki pozwoli Ci uniknąć nie tylko wpadki estetycznej, ale i budżetowej – im wcześniej się do mnie zgłosisz z planami swojego domu, tym lepiej, ponieważ będę w stanie zaplanować rozkład pomieszczenia bez konieczności późniejszej przebudowy systemów kanalizacyjnych oraz elektryki, które niosą ze sobą dodatkowe koszty.

Jak wygląda współpraca z architektem wnętrz?

Najpierw rozmawiamy twarzą w twarz lub przez telefon, abyś mógł_ogła opowiedzieć mi o swoich potrzebach, wymaganiach i oczekiwaniach. Na tym etapie omawiamy także zakres projektu – czy ma obejmować pojedyncze pomieszczenia, czy cały dom. Później sporządzę dla Ciebie indywidualną ofertę oraz prześlę ankietę ze szczegółowymi pytaniami o preferencje. Gdy te etapy zostaną zamknięte, spotykamy się, aby podpisać umowę. Następnie przeprowadzona zostanie inwentaryzacja oraz stworzony moodboard (zbiór inspiracji i wzorów). Dalej przedstawię Ci propozycje układu funkcjonalnego, z czasem wizualizację. Stworzę dokumentację techniczną oraz listę wyposażenia. Jestem z Tobą w stałym kontakcie przez cały proces, a Ty masz dostęp do wersji elektronicznej projektu, aby móc zawsze zgłosić, co chciałbyś_abyś zmienić. Moja dyspozycyjność oraz zaangażowanie przekładają się na cenę, ponieważ nie płacisz tylko za gotowy projekt, ale również za czas poświęcony pracy i edukacji przez lata.

Kiedy otrzymam projekt wnętrz?

To, w jakim terminie usługa projektowania wnętrz zostanie zrealizowana, zależy od wielu czynników, np. wybranego pakietu, zakresu prac projektowych oraz powierzchni. Przy bardziej złożonych projektach czas się wydłuża. Średnio to ok. 2 miesiące; duże znaczenie mają tutaj również kontakt i decyzyjność Klienta.

Nie wiem jaki lubię styl.

To żaden problem, przedstawię kilka różniących się od siebie inspiracji i z pewnością znajdziemy złoty środek. Możesz też samodzielnie przejrzeć prasę o tematyce wnętrzarskiej lub grafikę w internecie (pomocny może okazać się portal społecznościowy Pinterest) a następnie wskazać interesujące Cię elementy. Warto odpowiedzieć sobie na pytanie, co sprawiło, że akurat takiego wyboru dokonałeś_aś.

Czy cena za projekt pojedynczego pomieszczenia jest stała niezależnie od jego wielkości?

Podana w cenniku cena za jedno pomieszczenie dotyczy wnętrza o powierzchni do 30 m². W celu poznania szczegółowej oferty zachęcam do skorzystania z naszego formularza kontaktu – to nic nie kosztuje! Ustalimy zakres usług i zasady współpracy.